Рекомендації батькам гіперактивних дітей

Надіслав: admin , дата: 09 грудня 2020
  • Забудьте  про фізичні покарання! Якщо є необхідність удатися до покарання, то доцільно використати спокійне сидіння в певному місці після негативного вчинку.
  • У своїх відносинах із дитиною дотримуйтеся «позитивної моделі». Хваліть її в кожному випадку, коли вона цього заслужила, підкреслюйте успіхи. Це допоможе зміцнити в дитини впевненість у власних силах .
  • Уникайте повторень слів «ні» і «не можна».
  • Говоріть стримано, спокійно  і м’яко.
  • Складіть список обов’язків  дитини   і повісьте його на стіну, підпишіть угоду на окремі види робіт.
  • Давайте дитині тільки одне завдання на певний відрізок часу, щоб вона могла його завершити. Не дозволяйте дитині відкладати виконання завдання.
  • Допомагайте  дитині розпочати виконання завдання, тому що це найважчий етап.
  • Для підкріплення усних інструкцій використовуйте зорову стимуляцію.
  • Заохочуйте дитину до всіх видів діяльності, що вимагають концентрації уваги.
  • Підтримуйте вдома чіткий розпорядок дня . Час прийму їжі, виконання домашніх завдань і сну повинний відповідати  цьому розпорядкові .
  • Уникайте по можливості скупчень людей. Перебування у великих магазинах, на ринках, у ресторанах тощо чинить на дитину надмірно стимулюючий вплив .
  • Під час ігор обмежуйте дитину тільки одним партнером . Уникайте неспокійних , гучних приятелів. Оберігайте дитину від стомлення, оскільки воно призводить до зниження самоконтролю і наростання , гіперактивності. Давайте дитині можливість витрачати  надлишкову  енергію. Корисна щоденна фізична активність на свіжому повітрі: тривалі прогулянки, біг, спортивні заняття.
  • Виховуйте навички керування гнівом й агресією.
  • Поясніть гіперактивній дитині її проблеми і навчіть їх вирішувати.