Подорож Україною - замки Тернопілля!

Надіслав: redactor , дата: 11 жовтня 2021
Замки Тернопілля

І є історія в нас давня, і велич рідної землі…
Поринути в історію, відчути дух століть, почути голос рідної землі… Наша Україна дивовижна. І їй є що нам показати і чим здивувати. Крутосхилі гори, величні храми, неприступні замки, розкішні палаци, непорушні фортеці. Вони напоєні пахощами минулих століть, оповиті легендами і найбільш таємничі всі вони  саме восени.
Учні 6-В класу вирушили на довгоочікувану екскурсію. Нарешті подорож Україною – замки Тернопілля.
Тернопільщина – унікальний край, розташований на перехресті шляхів із заходу на схід, з півночі на південь, через те споконвіків він перебував у вирі подій, пов'язаних із європейською історією, зокрема і середньовічною. Саме тому тут було збудовано найбільше замків та фортець, і найбільше їх збереглося до наших часів.
Вишнівець. Це містечко називають перлиною Тернопільщини. Воно розташоване у мальовничій місцевості. Зовсім поряд з річкою Горинь. І є нічим іншим, аніж колишнім помешканням княжої родини.
Саме тут знаходиться колись один із найбільших замків України – Вишнівецький.  Діти були вражені елегантною архітектурою (за що палац навіть порівнюють з «маленьким Версалем»).  Незвичайні історії та портрети яскравих постатей, пов’язаних із палацом. Рідкісні ікони, меблі і гардини, виготовлені за традицією ХVІІІ ст. Старовинний англійський парк, у якому з задоволенням гуляли Оноре де Бальзак, Тарас Шевченко, Владислав Городецький та інші відомі особистості. Більш ніж 500-річна церква Вознесіння Господнього та розкішна антична брама палацу. І, звісно, ефектні краєвиди Вишнівця, які не можуть не сподобатися.
Мандруємо далі. Збараж – дуже цікаве історичне місто. Тут завше затишно і панує особлива атмосфера. Здається, ніби ти  за допомогою машини часу  опинився у минулому. Місто оберігає дороги, викладені бруківкою, та пам’ятки, які можуть розказати дуже багато.
Серед найцікавіших свідків минулого – Збаразький замок –символ козацької звитяги. Його стіни й досі пам'ятають національно-визвольну війну й облогу Богдана Хмельницького.   Згадкою про це є прикріплена на стіні замку у 1975 р. меморіальна дошка з іменем легендарного козацького полковника Нестора Морозенка, який загинув під мурами твердині. Замок став візитною карткою Збаража. Учні з цікавістю слухали розповідь екскурсовода, оглядали виставкові зали з тематичними експозиціями, картинною галереєю. З острахом спускалася в підземелля – дивились виставку старовинних знарядь, які використовували для тортур. І наприкінці - обов’язковий ритуал: на подвір’ї, у північному куті, є криниця, в неї потрібно кинути монетку, загадавши найпотаємніше бажання.
І наостанок. Руїни величного замку в Кременці.
Невеличке місто Кременець є одним із духовних центрів Західної України. Найбільше в цій мандрівці нас цікавили руїни…Уявляєте? Справжні руїни фортеці графині Бони. Саме тут, на вершині гори, творилась історія…саме тут відкривається неймовірний вид на місто, саме тут можна зробити крутецьке селфі! І діти зробили! Лише погляньте, яка краса!
Вечоріло. Сонце сідало за обрій. А збоку тихо мостився молодик…
Діти, щасливі й трішки втомлені,  поверталися додому.
   Класний керівник 6-В класу Вуйтік Н.М.

Категорія